Sufit podwieszany ma wielu miłośników, jedną z jego głównych zalet jest łatwy i szybki montaż. Doskonale sprawdza się w eleganckich nowoczesnych wnętrzach, dodając im jednocześnie wyjątkowego wyrazu. Ten rodzaj wykończenia stosowany jest najczęściej w celu obniżenia pomieszczenia – jest on powszechnie spotykany w starym budownictwie, które charakteryzuje się wysokimi pomieszczeniami. Sufit podwieszany jest również rozwiązaniem ekonomicznym, ciepło nie ucieka od góry, a dodatkowo można umieścić nad nim jeszcze warstwę izolacyjną z wełny mineralnej, która pozwoli także wygłuszyć mieszkanie.
Efekt dekoracyjny
Zastosowanie sufitu podwieszanego to doskonały sposób na ukrycie niedoskonałości wnętrza, niwelowania skosów czy technicznych niedociągnięć. Nie zawsze stosowany jest on, by pomniejszyć przestrzeń, jeśli do sufitu podwieszanego wykorzystamy płyty lustrzane, pomieszczenie wyda się optycznie wyższe i bardziej przestronne. Podwieszany sufit nie musi zajmować całej powierzchni stropu – dzięki niemu możemy w prosty sposób podzielić pokój na strefy w zależności od funkcji, które pełnią. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych otwartych pomieszczeń pozbawionych ścian.
Więcej światła
Obniżenie sufitu otwiera drzwi na wiele możliwości oświetlania wnętrza, które są niemożliwe w wypadku tradycyjnego sufitu. Oczka halogenowe lub listwy LED, których światło wydobywa się spod sufitowej płyty to parę sposobów na tworzenie unikalnego klimatu za pomocą oświetlenia. Popularnym rozwiązaniem są także spoty LED, które możemy umieścić dowolnie – równomiernie doświetlając pomieszczenie lub kierując uwagę na konkretne strefy. Jak widać, sufit podwieszany ma nie tylko zastosowanie praktyczne, ale również jest świetnym sposobem na nadanie wnętrzu unikalnego charakteru.